ających się w głównej mierze na produktach pochodzenia roślinnego.
Przepisy wegańskie praktycznie w niczym nie różnią się od przepisów tradycyjnych, jakie można spotkać w każdej książce kucharskiej. Zresztą warto zauważyć, że przypominają one bardzo mocno przepisy wegetariańskie, z tą jednakże różnicą, że oprócz mięsa eliminują także jakiekolwiek produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym również tak nie całkiem oczywiste jak jaja, miód i mleko.
Co prawda zawsze w naszym społeczeństwie
Kuchnia wegańska szturmem zdobywa polskie stoły. To, co jeszcze kilka dekad temu byłoby zupełnie nie do pomyślenia, obecnie staje się faktem. Co prawda zawsze w naszym społeczeństwie funkcjonowało grono osób, których podstawa żywienia była rezygnacja z mięsa i przepisy wegetariańskie, jednakże weganizm idzie o krok dalej.
Przepisy wegańskie nie tylko bowiem zakładają rezygnację z jakiejkolwiek postaci mięsa, lecz również całkowicie odrzucają wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym także niezwykle popularne w Polsce przetwory mleczne, miód, jaja, etc. Choć może to się wydawać bardzo awangardowym podejściem do sfery żywienia, to jednakże oparcie diety o produkty roślinne przynosi wiele prozdrowotnych efektów, dzięki czemu popularność weganizmu stale rośnie.
Składniki kuchni wegetariańskiej
Kuchnia wegetariańska wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z warzywami, mlekiem i produktami mącznymi. I rzeczywiście, to one odgrywają tutaj kluczową rolę. Przepisy wegetariańskie często łączą tego typu składniki, co owocuje naprawdę wyśmienitymi daniami. Nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o przepisy wegańskie. Kuchnia wegańska nie stosuje niczego, co od zwierząt pochodzi. Nie ma więc tu ani jajek, ani produktów mlecznych. Zamiast nich wykorzystuje ona szereg warzyw i owoców, które można wykorzystać na wiele sposobów.